הוצאת לוין נוסדה במטרה לקדם את חיי הרוח והאמנות בישראל. ההוצאה הוקמה בשנת 2010 על ידי האסטרטג הפיננסי ואספן האמנות עופר לוין. ספרי ההוצאה מתמקדים בפרקי היסוד של האמנות הישראלית מראשיתה ועד ימינו אנו. חלקם מאגדים יצירות של מגוון אמנים בחתכים שונים, ואחרים צוללים לעומק יצירתו של אמן מסוים. רובם ככולם מלווים בטקסטים פרשניים מעמיקים המעניקים פרספקטיבה ייחודית על האמנות, המשמעויות החברתיות המשתקפות בה ואופן השפעתה על התרבות. כך משמשת ההוצאה אכסניה למנעד רחב של כותבים, יוצרים ואוצרים שיצירתם רלוונטית לחיים ולמחשבה העברית בישראל, כאן ועכשיו.

הוצאת לוין פועלת מתוך נאמנות לכוחה של רוח היצירה העברית ומתוך הבנה כי חוסנה של חברה כרוך בפיתוח ביטויים תרבותיים ואמנותיים מקוריים המצויים בקשר מתמיד עם הגדולות שביצירות האמנות מכל התקופות והשפות. ההוצאה הינה חלק מלוין אמנות חברה ותרבות אשר הוקמה אף היא על ידי עופר לוין מתוך תשוקה עזה לתרבות ולאמנות ישראלית.

לוין אמנות חברה ותרבות

לוין אמנות חברה ותרבות של עופר לוין פועלת לשימור המורשת המקומית ולקידום החברה והתרבות בישראל על ידי תמיכה במגוון יוזמות חברתיות, הפעלת הוצאת לוין ופיתוח אוסף אמנות ישראלית רב תחומי. בכך היא תורמת לחיזוק והעשרת דור העתיד של האמנות העכשווית המקומית תוך השענות על העבר והכרה בחשיבותו.

אוסף לוין, הכולל כ-3000 עבודות מקשת רחבה של תחומי מדיה, הוא אחד האוספים הגדולים של אמנות ישראלית. האוסף מאגד עבודות  משחר ימיה של החברה הישראלית ועד היום ומהווה תיעוד היסטורי המגולל את סיפורם המרתק של האמנים, האמניות והאמנות עצמה. יצירות האוסף מושאלות למוזיאונים ולגופים ציבוריים בעולם, ומונגשות לסטודנטים ולחוקרים למטרות לימוד ומחקר.

בשאיפה לתרום לקידום ופיתוח החברה והתרבות המקומית לוין אמנות חברה ותרבות מקיימת תערוכות, סיורים, הרצאות אמן ואירועים לציבור הרחב. כמו כן, היא משתפת פעולה עם גופים אקדמיים כמו "הבית לאמנות ישראלית" שמפעילה המכללה האקדמית של תל אביב יפו. כדי לעודד יצירה מקומית עכשווית לוין אמנות חברה ותרבות תומכת גם בתערוכות יחיד ובהפקת קטלוגים, ואף מעניקה את "פרס לוין".

דילוג לתוכן